KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyerts 13967110
nr 1396 7110
Axel Törneman
(1880-1925), Sverige
Blyerts, Industriarbetare. Ej signerad, intyg a tergo. Motivet: 14x18,5 cm, yttermått inklusive ram: ca 29x32 cm
Axel Törneman, svensk konstnär född 1880, död 1925.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 10 maj 2021
kl 20:22:29
7/5 11:02:19
10/5 19:20:53