KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyerts 15803594
nr 1580 3594
Blyerts
Axel Nilsson (1889-1981), Sverige. Porträtt av Maj Jerndahl. Signerad, daterad 1920, Utställd på Stockholms Stadsmuseum "Smedsudden 1970". Bildmått: 42x26 cm, yttermått inklusive ram:
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 20 november 2023
kl 20:32:28
100 kr
250 kr