KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14752071

nr 1475 2071

Ylva Jakobsson

(f. 1949), Sverige

"Skånevår". Textil. Signerad, blandteknik, daterad -92, yttermått inklusive ram: 45x35 cm, oramad

Ylva Jakobsson, svensk konstnär född 1949.

måndag 20 juni 2022
kl 19:15:17

  • Tema
  • 20 jun

Kvinnliga Konstnärer

Läs mer om Kvinnliga Konstnärer

Ylva Jakobsson

Läs mer om Ylva Jakobsson