KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14776300

nr 1477 6300

Waldemar Sjölander

(1906-1988), Sverige

Blandteknik, Tre kvinnor. Signerad, daterad 1968, bladets mått: 51x36 cm, yttermått inklusive ram: 65x50 ca

Waldemar Sjölander, svensk målare och grafiker född i Göteborg 1906, död 1988.

Utrop:

800 kr

Såld:

300 kr

måndag 4 juli 2022
kl 18:33:08

4/7 18:26:59 1      Vinnande bud

Waldemar Sjölander

Läs mer om Waldemar Sjölander