KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 15774072
*
nr 1577 4072
Thomas Prytz
(1944-2020), Sverige
"Längtan att flyga ut ock bli ett med det vackra ljuset". Signerad. Blandteknik på pannå, blandteknik, yttermått inklusive ram: 85x59
Thomas Prytz, svensk konstnär född 1944, död 2020.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 november 2023
kl 20:47:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/11 20:22:42
1
100 kr
9/11 20:09:08
1
150 kr
13/11 17:31:25
2
Vinnande bud
13/11 17:47:55
1
250 kr
13/11 17:47:55
2
300 kr (Budbetjänt)
13/11 17:48:00
1
350 kr
13/11 17:48:00
2
400 kr (Budbetjänt)
13/11 17:48:04
1
450 kr
13/11 17:48:04
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik blandteknik på pannå svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige thomas prytz vattenfärg
-
6174 Blandteknik
Adolf Hallman (1893-1968), . Signerad, porträtt, 2..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:09
-
7127 Blandteknik
Francois Gall (1912-1987), Frankrike. Gatubild "Mo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:18
-
7121 Blandteknik
Gunnar Notini (1883-1952), Sverige. Uggla i vinter..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:45
-
7215 Blandteknik
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Vinterbild m..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:31
*
Thomas Prytz
Thomas Prytz, svensk konstnär född 1944, död 2020.
Läs om budbetjänten
nr 1577 4072
Thomas Prytz
(1944-2020), Sverige
"Längtan att flyga ut ock bli ett med det vackra ljuset". Signerad. Blandteknik på pannå, blandteknik, yttermått inklusive ram: 85x59
Thomas Prytz, svensk konstnär född 1944, död 2020.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 november 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/11 20:22:42 | 1 | 100 kr |
9/11 20:09:08 | 1 | 150 kr |
13/11 17:31:25 | 2 | Vinnande bud |
13/11 17:47:55 | 1 | 250 kr |
13/11 17:47:55 | 2 | 300 kr (Budbetjänt) |
13/11 17:48:00 | 1 | 350 kr |
13/11 17:48:00 | 2 | 400 kr (Budbetjänt) |
13/11 17:48:04 | 1 | 450 kr |
13/11 17:48:04 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik blandteknik på pannå svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige thomas prytz vattenfärg
-
6174 Blandteknik
Adolf Hallman (1893-1968), . Signerad, porträtt, 2..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:09 -
7127 Blandteknik
Francois Gall (1912-1987), Frankrike. Gatubild "Mo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:18 -
7121 Blandteknik
Gunnar Notini (1883-1952), Sverige. Uggla i vinter..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:45
-
7215 Blandteknik
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Vinterbild m..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:31