KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik / collage 14188039
nr 1418 8039
Thomas Prytz
(1944-2020), Sverige
Blandteknik / collage, "Kult". Signerad, blandteknik, yttermått inklusive ram: 71x105 cm
Thomas Prytz, svensk konstnär född 1944, död 2020.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 13 september 2021
kl 20:02:05
11/9 10:28:13
Skultuna Messingsbruk
Skultuna Bruk vid
Svartån i Skultuna nära Västerås grundades av Karl IX 1607.