KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 12296442

nr 1229 6442

Sven Rydén

(f. 1925), Sverige

Blandteknik, "Svart gubbe". Signerad, daterad 1973, bladets mått: 24x33 cm

Sven Rydén, född 1925 i Bollnäs, svensk tecknare.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 21 januari 2019
kl 20:06:47

15/1 10:24:53 1      Vinnande bud

Sven Rydén

Läs mer om Sven Rydén