KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 13766512

nr 1376 6512

Staffan Hallström

(1914-1976), Sverige

Blandteknik, Staffan Hallström (1914-1976), Sverige. Färglitografi + krita, "Drömmörk om Minotaurus". Signerad, numrerad 1/10. Motivet: 69x52 cm, yttermått inklusive ram: 82x67 cm

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 1 februari 2021
kl 18:04:58

1/2 17:03:13 1      Vinnande bud

Staffan Hallström

Läs mer om Staffan Hallström