KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 13523039

nr 1352 3039

Sohan Qadri

(1932-2011), Indien

Blandteknik, Komposition, relief / akvarell. Signerad, daterad -90. Bladets mått: 49,5x32,5

Sohan Qadri, konstnär född 1932 i Punjab, Indien, död i Toronto, Canada 2011.

Utrop:

4.000 kr

Såld:

8.000 kr

måndag 5 oktober 2020
kl 19:33:41

Sohan Qadri

Läs mer om Sohan Qadri