Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 8516540



*

nr 851 6540


MIXED MEDIA

sketch, unsigned, 30x25,


Skiss, Osignerad, 30x25


Estimate:

600

Sold:

SEK 100

Auction date:

Monday October 7 2013
at 20:05:22


  • Bid history
Time Bidder Bid
3/10 13:03:59 1      Vinnande bud



  • Specialauktion
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik skiss vattenfärg
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    today
    19 jan at 18:52
  • 6382 WATERCOLOUR
    Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signed...//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    today
    19 jan at 20:26
  • 6303 WATERCOLOUR
    Hjalmar Falk (1856-1938), Sweden. Signed, Norrbro-..//
    Present: SEK 1500

    Auction ends
    today
    19 jan at 18:57




Ladda ner broschyr