KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 12861233
nr 1286 1233
Siri Rathsman
(1895-1974), Sverige
Blandteknik, Signerad, EA upplaga. Motivet: 24x31cm
Siri Rathsman, född 1895 i Sundsvall, död 1974, svensk målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
400 kr
måndag 4 november 2019
kl 20:22:33
100 kr
150 kr
200 kr
250 kr
350 kr
350 kr
350 kr (Budbetjänt)
6
Siri Rathsman
Läs mer om Siri Rathsman