KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 15664009
nr 1566 4009
Siri Rathsman
(1895-1974), Sverige
Signerad, daterad -64, Komposition. Blandteknik, bildmått: 20x28 cm, yttermått inklusive ram: 31x37 cm
Siri Rathsman, född 1895 i Sundsvall, död 1974, svensk målare och grafiker.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
600 kr
måndag 25 september 2023
kl 19:10:03
25/9 14:46:19
Siri Rathsman
Läs mer om Siri Rathsman