KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 8605424
nr 860 5424
Siri Rathsman
(1895-1974), Sverige
Blandteknik, Siri Rathsman (1895-1974), EA (konstnärens exemplar), signerad, motivet: 21x29
Siri Rathsman, född 1895 i Sundsvall, död 1974, svensk målare och grafiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 18 november 2013
kl 20:53:31
300 kr
350 kr
1.000 kr
450 kr
600 kr
800 kr
1.000 kr
Siri Rathsman
Läs mer om Siri Rathsman