KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 7394197
nr 739 4197
Sascha Bolin
(1889-1967), Sverige
Blandteknik, Sascha Bolin (1889-1967), gård, signerad, 24x35
Ernst, "Sascha", Bolin, född i Riga 1889, död 1967, svensk målare.
Utrop:
600 kr
måndag 6 februari 2012
kl 19:48:27
Sascha Bolin
Läs mer om Sascha Bolin