ART / Watercolor paintings & Drawings / Blandteknik 5428165
*
nr 542 8165
Blandteknik
Lenght: ()
PEGE, naturmaterial/färg, 17x24
Estimate:
100
Sold:
SEK 100
Auction date:
Monday September 22 2008
at 17:49:58
- Bid history
Time
Bidder
Bid
20/9 12:36:50
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik färg naturmaterial pege vattenfärg
-
2040 MIXED MEDIA
2 pcs, Margareta Sjödin (b. 1942), Sweden. "Natur ..//
Auction ends
in a week
17 juni at 19:14
-
3029 MIXED MEDIA
Andrzej Bienkowski. Signed, mixed media, numbered ..//
Auction ends
today
10 juni at 19:28
-
2071 MIXED MEDIA
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sweden. Signed, mix..//
Auction ends
in a week
17 juni at 19:55
-
2092 MIXED MEDIA
Astrid Nordenstam (b. 1942), Sweden. Signed, mixed..//
Auction ends
in a week
17 juni at 18:04
-
7141 MIXED MEDIA
Birgitta Westberg (b. 1941), Sweden. 'På okänt vat..//
Auction ends
in a week
17 juni at 20:40
-
4140 MIXED MEDIA
Ferdinand Boberg (1860-1946), Sweden, "Stigbergsga..//
Present: SEK 1200
Auction ends
today
10 juni at 19:15
*
Blandteknik
nr 542 8165
Blandteknik
Lenght: ()
PEGE, naturmaterial/färg, 17x24
Estimate: | 100 |
---|---|
Sold: | SEK 100 |
Auction date: |
Monday September 22 2008 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
20/9 12:36:50 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik färg naturmaterial pege vattenfärg
-
2040 MIXED MEDIA
2 pcs, Margareta Sjödin (b. 1942), Sweden. "Natur ..//
Auction ends
in a week
17 juni at 19:14 -
3029 MIXED MEDIA
Andrzej Bienkowski. Signed, mixed media, numbered ..//
Auction ends
today
10 juni at 19:28 -
2071 MIXED MEDIA
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sweden. Signed, mix..//
Auction ends
in a week
17 juni at 19:55
-
2092 MIXED MEDIA
Astrid Nordenstam (b. 1942), Sweden. Signed, mixed..//
Auction ends
in a week
17 juni at 18:04 -
7141 MIXED MEDIA
Birgitta Westberg (b. 1941), Sweden. 'På okänt vat..//
Auction ends
in a week
17 juni at 20:40 -
4140 MIXED MEDIA
Ferdinand Boberg (1860-1946), Sweden, "Stigbergsga..//
Present: SEK 1200
Auction ends
today
10 juni at 19:15