KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 17493015
nr 1749 3015
Olga Nyblom
(1872-1955), Sverige
Landskap. Signerad. Blandteknik, daterad 1904. Bildmått: 31x38 cm, yttermått inklusive ram: 45x53 cm. Olga Nyblom bodde på Ängsvägen 24 i Storängen
Olga Nyblom, svensk bildkonstnär född 1872, död 1955.
måndag 8 december 2025
kl 18:38:40
8 dec
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer