KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 17493015

nr 1749 3015

Olga Nyblom

(1872-1955), Sverige

Landskap. Signerad. Blandteknik, daterad 1904. Bildmått: 31x38 cm, yttermått inklusive ram: 45x53 cm. Olga Nyblom bodde på Ängsvägen 24 i Storängen

Olga Nyblom, svensk bildkonstnär född 1872, död 1955.

måndag 8 december 2025
kl 18:38:40

  • Tema
  • 8 dec

Kvinnliga Konstnärer

Läs mer om Kvinnliga Konstnärer

Olga Nyblom

Läs mer om Olga Nyblom