KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14011001

nr 1401 1001

Nils Nilsson Skum

(1872-1951), Sverige

Blandteknik, Nils Nilsson Skum (1872-1951), Sverige. Fjällmotiv med renar och same i akja. Signerad 1940. Motivet: 29x40 cm, yttermått inklusive ram: 33x45 cm

Nils Nilsson Skum, samisk tecknare och målare född 1872, död 1951.

Utrop:

8.000 kr

Såld:

6.000 kr

måndag 31 maj 2021
kl 18:30:29

29/4 20:20:09 1      Vinnande bud

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 200 kr
  Göteborg 200 kr
  Helsingfors 200 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ

Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor

  • Klassiska
  • 31 maj

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Nils Nilsson Skum

Läs mer om Nils Nilsson Skum