KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 10816040
*
nr 1081 6040
Mirko Vucinic
(f. 1957), Serbien
Blandteknik, Mirko Vucinic (f. 1957), signerad, 2000, bladets mått: 48x35
Mirko Vucinic, serbisk bildkonstnär född i Sid nära den Kroatiska gränsen i dåvarande Jugoslavien 1957.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 december 2016
kl 19:26:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/12 19:21:48
1
Vinnande bud
- Specialauktion
5 dec
Specialauktion Mirko Vucinic
Den serbiske konstnären Mirko Vucinic är född i Sid nära den Kroatiska gränsen i dåvarande Jugoslavien 1957. Vucinics planer på att bli konstnär motarbetades av föräldrarna som tog honom ur det kostgy ...
Läs mer om Specialauktion Mirko Vucinic
- Konstnär/Designer
Mirko Vucinic
Mirko Vucinic, serbisk bildkonstnär född i Sid nära den Kroatiska gränsen i dåvarande Jugoslavien 1957.
Läs mer om Mirko Vucinic
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik mirko vucinic serbien vattenfärg
-
8316 Blandteknik
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad, 23..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:04
-
7363 Blandteknik
Erik Jerken (1898-1947), Sverige. Signerad, datera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:37
-
7127 Blandteknik
Francois Gall (1912-1987), Frankrike. Gatubild "Mo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:07
-
8086 Blandteknik
Oidentifierad konstnär. Signerad, blandteknik, ytt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:02
-
8156 Blandteknik
Per Daniel Holm, Signerad, Holländskt kanalmotiv. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:22
-
7215 Blandteknik
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Vinterbild m..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:50
*
Mirko Vucinic
Mirko Vucinic, serbisk bildkonstnär född i Sid nära den Kroatiska gränsen i dåvarande Jugoslavien 1957.
Läs mer om Specialauktion Mirko Vucinic
Läs mer om Mirko Vucinic
nr 1081 6040
Mirko Vucinic
(f. 1957), Serbien
Blandteknik, Mirko Vucinic (f. 1957), signerad, 2000, bladets mått: 48x35
Mirko Vucinic, serbisk bildkonstnär född i Sid nära den Kroatiska gränsen i dåvarande Jugoslavien 1957.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 december 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/12 19:21:48 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
5 dec
Specialauktion Mirko Vucinic
Den serbiske konstnären Mirko Vucinic är född i Sid nära den Kroatiska gränsen i dÃ¥varande Jugoslavien 1957. Vucinics planer pÃ¥ att bli konstnär motarbetades av föräldrarna som tog honom ur det kostgy ...Läs mer om Specialauktion Mirko Vucinic
- Konstnär/Designer
Mirko Vucinic
Mirko Vucinic, serbisk bildkonstnär född i Sid nära den Kroatiska gränsen i dÃ¥varande Jugoslavien 1957.Läs mer om Mirko Vucinic
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik mirko vucinic serbien vattenfärg
-
8316 Blandteknik
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad, 23..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:04 -
7363 Blandteknik
Erik Jerken (1898-1947), Sverige. Signerad, datera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:37 -
7127 Blandteknik
Francois Gall (1912-1987), Frankrike. Gatubild "Mo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:07
-
8086 Blandteknik
Oidentifierad konstnär. Signerad, blandteknik, ytt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:02 -
8156 Blandteknik
Per Daniel Holm, Signerad, Holländskt kanalmotiv. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:22 -
7215 Blandteknik
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Vinterbild m..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:50