KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 15781006
nr 1578 1006
Meg Westergren
(f. 1932), Sverige
Blomsterstilleben. Signerad Meg. Blandteknik. Bladets mått: 41x29,5 cm, yttermått inklusive ram: 73x53 cm (passepartout 57,5x44,5 cm). Skänkt till auktionen av Yvonne Sörensen Björud
Meg Westergren , svensk skådespelare och bildkonstnär född i Stockholm 1932.
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
måndag 13 november 2023
kl 16:06:00
100 kr
100 kr
100 kr (Budbetjänt)
200 kr
ledande budet*
13 nov
Specialauktion för Stadsbrudskåren
Läs mer om Specialauktion för Stadsbrudskåren
Meg Westergren
Läs mer om Meg Westergren