KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14193062
nr 1419 3062
Maurice Blanchard
(1903-1969), Frankrike
Signerad, blandteknik, Moulin Rouge, pannå, 26x32, yttermått inklusive ram: 37x44 cm
Maurice Blanchard, fransk bildkonstnär född 1903, död 1969.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.600 kr
måndag 20 september 2021
kl 20:25:22
1.000 kr
1.500 kr
Maurice Blanchard
Läs mer om Maurice Blanchard