KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 15121041
nr 1512 1041
Lage Lindell
(1920-1980), Sverige
Onumrerad. Signerad. Bemålat grafiskt blad. Bladets mått: 24x26 cm, blandteknik, yttermått inklusive ram: 42x42 cm
Lage Lindell, född 1920 i Stockholm, död där 1980, svensk målare,
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 19 december 2022
kl 19:19:50
1.200 kr
1.400 kr
Lage Lindell
Läs mer om Lage Lindell