KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 7707049

nr 770 7049

Kurt Carendi

(1905-1971), Sverige

Blandteknik, Kurt Carendi (1905-1971), fiskare, signerad -32, motivets mått: 12x23

Kurt Carendi, född 1905 i Vara, död 1971, svensk målare.

Utrop:

400 kr

Såld:

200 kr

måndag 13 augusti 2012
kl 17:52:23

12/8 22:08:45 1      Vinnande bud
13/8 17:28:14 2      200 kr

Kurt Carendi

Läs mer om Kurt Carendi