KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 12542006

nr 1254 2006

Karl Axel Pehrson

(1921-2005), Sverige

Blandteknik, Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. "Bottenmelodi". Signerad, daterad -55. Motivet: 19,5x12

Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.

Utrop:

3.000 kr

Såld:

2.200 kr

måndag 13 maj 2019
kl 19:15:21

6/5 21:34:29 1      2.000 kr
8/5 23:48:14 2      Vinnande bud

Karl Axel Pehrson

Läs mer om Karl Axel Pehrson