KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 11795574
*
nr 1179 5574
Josef Lund
(1898-1969), Sverige
Blandteknik, 2 st. 28x19 + 11x30
Josef Lund, svensk bildkonstnär född 1898 i Stockholm, död 1969.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 april 2018
kl 18:27:52
- Konstnär/Designer
Josef Lund
Josef Lund, svensk bildkonstnär född 1898 i Stockholm, död 1969.
Läs mer om Josef Lund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik josef lund svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33
-
1005 Blandteknik
Lambert Werner (1900-1983), Sverige. Komposition. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:49
-
1003 Blandteknik
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:25
*
Josef Lund
Josef Lund, svensk bildkonstnär född 1898 i Stockholm, död 1969.
Läs mer om Josef Lund
nr 1179 5574
Josef Lund
(1898-1969), Sverige
Blandteknik, 2 st. 28x19 + 11x30
Josef Lund, svensk bildkonstnär född 1898 i Stockholm, död 1969.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 23 april 2018 |
- Konstnär/Designer
Josef Lund
Josef Lund, svensk bildkonstnär född 1898 i Stockholm, död 1969.Läs mer om Josef Lund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik josef lund svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33 -
1005 Blandteknik
Lambert Werner (1900-1983), Sverige. Komposition. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:49 -
1003 Blandteknik
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:25



