KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 15186236
nr 1518 6236
Johan Fredrik Malmsjö
(1851-1929), Sverige
Fartygsporträtt, "S. S Nur: Stockholm". Signerad. Ca 17,5x35 cm, blandteknik, yttermått inklusive ram: 24x415 cm
Johan Fredrik Malmsjö, svensk svensk konstnär och operasångare född i Stockholm 1851, död 1929.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.800 kr
måndag 30 januari 2023
kl 19:56:56
1.100 kr
800 kr
900 kr (Budbetjänt)
1.000 kr
1.100 kr (Budbetjänt)
1.200 kr
1.300 kr
1.400 kr
1.500 kr
1.600 kr
1.700 kr
Johan Fredrik Malmsjö
Läs mer om Johan Fredrik Malmsjö