KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14796464

nr 1479 6464

Jan Naliwajko

(f. 1938), Sverige

Signerad, daterad 973. Blandteknik, bildmått: 92x77 cm. Bladets mått: 64x52 cm

Jan Naliwajko, född 1938 i Vilna, Litauen. målare, grafiker och skulptör.

Utrop:

700 kr

Såld:

1.700 kr

måndag 18 juli 2022
kl 18:35:57

Jan Naliwajko

Läs mer om Jan Naliwajko