KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14772042

nr 1477 2042

Ingrid Hwatz

(1892-1990), Sverige

"Kalkonkoketteri". Signerad. Blandteknik. Bladets mått: 52x38 cm, yttermått inklusive ram: 77x57 cm

Ingrid Hwatz, svensk målare och tecknare född i Lund 1892, död 1990 i Stockholm.

Utrop:

100 kr - 500 kr

måndag 4 juli 2022
kl 18:46:04

Ingrid Hwatz

Läs mer om Ingrid Hwatz