Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 11811602



*

nr 1181 1602


Henry Unger

(f. 1945), Sverige


Blandteknik, Madrid -65, motivet: 45x37


Henry Unger, född 1945 i Stockholm, svensk målare och grafiker.

Utrop:

400 kr

Såld:

100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 7 maj 2018
kl 18:51:46


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
5/5 12:04:57 1      Vinnande bud



  • Konstnär/Designer

Henry Unger

Henry Unger, född 1945 i Stockholm, svensk målare och grafiker.

Läs mer om Henry Unger
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik henry unger svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 8070 Blandteknik
    4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 20:42
  • 9362 Blandteknik
    Bo Yson Sjöberg (1915-1994), Sverige. Landskap. Si..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 19:03
  • 9022 Blandteknik
    Ernö Fischer, Signerad, komposition, 37x45 cm, ytt..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 18:27
  • 9023 Blandteknik
    Julius Baltazar (1949). Frankrike. Signerad, bland..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 20:10
  • 1005 Blandteknik
    Lambert Werner (1900-1983), Sverige. Komposition. ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 20:33
  • 9080 Blandteknik
    Lennart Nyström (f. 1944), Sverige. Signerad, date..//
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 19:22




Ladda ner broschyr