KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 12894380
nr 1289 4380
Helge Artelius
(1895-1989), Sverige
Blandteknik, Pojke med bricka, Signerad. Motivet: 15,5x14 cm
Helge Artelius, svensk bildkonstnär född 1895, död 1989.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 18 november 2019
kl 20:13:03
14/11 19:16:08
Helge Artelius
Läs mer om Helge Artelius