KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 13767377
nr 1376 7377
Håkan Engström
(1908-1987), Sverige
Blandteknik, Stadsmotiv. Signerad. Motivet: 27x24 cm, yttermått inklusive ram: 52x44 cm
Håkan Engström, svensk bildkonstnär född 1908, död 1987 .
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
måndag 1 februari 2021
kl 18:31:20
28/1 07:00:47
500 kr
1/2 18:24:33
Håkan Engström
Läs mer om Håkan Engström