KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14885255
nr 1488 5255
Gunnar Torhamn
(1894-1965), Sverige
Signerad, blandteknik, 60x38 cm, yttermått inklusive ram: 84x62 cm
Gunnar Torhamn, svensk bildkonstnär född 1894, död 1965.
Utrop:
700 kr
Såld:
350 kr
måndag 5 september 2022
kl 18:25:03
300 kr
Gunnar Torhamn
Läs mer om Gunnar Torhamn