KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 16406062
nr 1640 6062
Gösta Nordblad
(1897-1940), Sverige
By, "Italien. Signerad, daterad 1921. Blandteknik, bildmått: 21x28 cm, yttermått inklusive ram: 33x40 cm
Gösta Nordblad, svensk målare född i Eslöv 1897, död i Stockholm 1940.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 2 september 2024
kl 19:46:30
28/8 12:42:17
Gösta Nordblad
Läs mer om Gösta Nordblad