KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 9906004

nr 990 6004

Gösta Adrian-Nilsson (GAN)

(1884-1965), Sverige

Blandteknik, Gösta Adrian-Nilsson (GAN) (1884-1965), Man i hängmatta, signerad, motivet: 25x35

Gösta Adrian-Nilsson, GAN, svensk bildkonstnär född 1884, död 1965.

Utrop:

25.000 kr

Såld:

42.000 kr

måndag 26 oktober 2015
kl 19:02:45

  • Klassiska
  • 26 okt

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Gösta Adrian-Nilsson (GAN)

Läs mer om Gösta Adrian-Nilsson (GAN)