KONST / Litografier / Blandteknik 13015125
*
nr 1301 5125
Gérard Titus-Carmel
(f. 1942), Frankrike
Blandteknik, "Monument á la métode". Signerad, daterad 1971, numrerad 62/100. Bladets mått: ca 54x74 cm
Kondition: kasetten skadad
Gérard Titus-Carmel, fransk bildkonstnär född 1942.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 januari 2020
kl 20:20:59
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/1 20:32:34
1
100 kr
18/1 11:25:42
2
Vinnande bud
18/1 21:00:56
3
200 kr
18/1 21:00:56
2
250 kr (Budbetjänt)
20/1 14:44:22
3
300 kr
20/1 14:44:22
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Gérard Titus-Carmel
Gérard Titus-Carmel, fransk bildkonstnär född 1942.
Läs mer om Gérard Titus-Carmel
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blandteknik europa frankrike fransk franska franskt gérard titus-carmel litografier
-
2040 Blandteknik
2 st, Margareta Sjödin (f. 1942), Sverige. "Natur ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:14
-
3029 Blandteknik
Andrzej Bienkowski. Signerad, blandteknik, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:29
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:55
-
3191 Blandteknik
Arvid Fougstedt (1888-1949), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:18
-
2092 Blandteknik
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:04
-
7141 Blandteknik
Birgitta Westberg (f. 1941), Sverige. "På okänt va..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:40
*
Gérard Titus-Carmel
Kondition: kasetten skadad
Gérard Titus-Carmel, fransk bildkonstnär född 1942.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Gérard Titus-Carmel
nr 1301 5125
Gérard Titus-Carmel
(f. 1942), Frankrike
Blandteknik, "Monument á la métode". Signerad, daterad 1971, numrerad 62/100. Bladets mått: ca 54x74 cm
Kondition: kasetten skadad
Gérard Titus-Carmel, fransk bildkonstnär född 1942.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 januari 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/1 20:32:34 | 1 | 100 kr |
18/1 11:25:42 | 2 | Vinnande bud |
18/1 21:00:56 | 3 | 200 kr |
18/1 21:00:56 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
20/1 14:44:22 | 3 | 300 kr |
20/1 14:44:22 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Gérard Titus-Carmel
Gérard Titus-Carmel, fransk bildkonstnär född 1942.Läs mer om Gérard Titus-Carmel
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blandteknik europa frankrike fransk franska franskt gérard titus-carmel litografier
-
2040 Blandteknik
2 st, Margareta Sjödin (f. 1942), Sverige. "Natur ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:14 -
3029 Blandteknik
Andrzej Bienkowski. Signerad, blandteknik, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:29 -
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:55
-
3191 Blandteknik
Arvid Fougstedt (1888-1949), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:18 -
2092 Blandteknik
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:04 -
7141 Blandteknik
Birgitta Westberg (f. 1941), Sverige. "På okänt va..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:40