KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 12341025

nr 1234 1025

Friedrich Schröder Sonnenstern

(1892-1982), Tyskland

Blandteknik, Friedrich Schröder Sonnenstern (1892-1982), Tyskland. "Die mondmoralische Triologie", signerad 1964, bladets mått: 72,5x51

Friedrich Schröder Sonnenstern, tysk bildkonstnär född 1892, död 1982.

måndag 11 februari 2019
kl 20:04:06

Läs mer om Friedrich Schröder Sonnenstern