KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 15061011

nr 1506 1011

Esaias Thorén

(1901-1981), Sverige

Signerad, blandteknik, mansporträtt, 24x18 cm, yttermått inklusive ram: 34x28 cm

Esaias Thorén, född 1901 i Halmstad, död 1981, svensk målare och grafiker.

Utrop:

2.000 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 28 november 2022
kl 20:36:38

25/11 18:22:28 1      Vinnande bud

  • Klassiska
  • 28 nov

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Esaias Thorén

Läs mer om Esaias Thorén