KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14776258

nr 1477 6258

Ernst Nilsson

(1892-1937), Sverige

2 st, Ernst Nilsson (1892-1937), Studenter i Uppsala. Blandteknik, bildmått: 13x16 - 16x13 cm. Yttermått inklusive ram: 28x29- 30x26, Signerad

Konditionsrapport: slitage, skadad glasskiva

Ernst Nilsson, svensk bildkonstnär född 1892, död 1937.

måndag 4 juli 2022
kl 20:45:14

Ernst Nilsson

Läs mer om Ernst Nilsson