KONST / Konst, övrigt, Tryck m.m. / Blandteknik 3011024
*
nr 301 1024
Blandteknik
Erik Arosenius, Monogramsign, -19, kejsaren intime, dia 15
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 februari 2004
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/2 13:45:12
1
850 kr
23/2 07:53:11
2
850 kr
23/2 07:54:28
2
1.000 kr
23/2 14:45:59
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Rudolf Gowenius (1896-1960)
Gowenius föddes i Piteå 1896. Efter Tallbergs etsarskola på Konstakademien 1919-21 drog han till Europa för att arbeta med främst etsningar.
Oscar Dahl (1902-1966)
Målare som främst var anlitad som mönstertecknare och dekoratör vid Lidköpings porslinsfabrik samt vid Rörstrand 1943-1966.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blandteknik erik arosenius kejsaren intime konst
-
3117 Blandteknik
Oidentifierad konstnär. Signerad A Belins, Djurgår..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:12
-
3270 Blandteknik
Oidentifierad konstnär. Signerad, blandteknik, fig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:41
-
8156 Blandteknik
Per Daniel Holm, Signerad, Holländskt kanalmotiv. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:47
-
3265 Blandteknik
Tomasz Holuj (f. 1947), Polen. Cirkus. Signerad, b..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:40
*
Blandteknik
nr 301 1024
Blandteknik
Erik Arosenius, Monogramsign, -19, kejsaren intime, dia 15
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 1.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 februari 2004 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/2 13:45:12 | 1 | 850 kr |
23/2 07:53:11 | 2 | 850 kr |
23/2 07:54:28 | 2 | 1.000 kr |
23/2 14:45:59 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Rudolf Gowenius (1896-1960)
Gowenius föddes i Piteå 1896. Efter Tallbergs etsarskola på Konstakademien 1919-21 drog han till Europa för att arbeta med främst etsningar.
Oscar Dahl (1902-1966)
Målare som främst var anlitad som mönstertecknare och dekoratör vid Lidköpings porslinsfabrik samt vid Rörstrand 1943-1966.
Gowenius föddes i Piteå 1896. Efter Tallbergs etsarskola på Konstakademien 1919-21 drog han till Europa för att arbeta med främst etsningar.
Oscar Dahl (1902-1966)
Målare som främst var anlitad som mönstertecknare och dekoratör vid Lidköpings porslinsfabrik samt vid Rörstrand 1943-1966.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blandteknik erik arosenius kejsaren intime konst
-
3117 Blandteknik
Oidentifierad konstnär. Signerad A Belins, Djurgår..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:12 -
3270 Blandteknik
Oidentifierad konstnär. Signerad, blandteknik, fig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:41 -
8156 Blandteknik
Per Daniel Holm, Signerad, Holländskt kanalmotiv. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:47
-
3265 Blandteknik
Tomasz Holuj (f. 1947), Polen. Cirkus. Signerad, b..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:40