ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 17025309
nr 1702 5309
Elis Eriksson
(1906-2006), Sverige
Elis Eriksson (1906-2006), Sweden. Monogramsignerad med skrivmaskinstext, dated -63, figurkomposition. Mixed media, Image dimensions: 23x25 cm, outer dimensions including frame: 51x51 cm. Signed,
MIXED MEDIA, Monogramsignerad med skrivmaskinstext, daterad -63, figurkomposition. Blandteknik, bildmått: 23x25 cm, yttermått inklusive ram: 51x51 cm. Signerad
Elis Eriksson, Swedish painter, sculptor and författare born 1906, dead 2006.
2000
SEK 1500
Monday May 19 2025
at 20:02:00
15/5 15:45:04
Elis Eriksson
Read more about Elis Eriksson