KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14477553
nr 1447 7553
Einar Wallquist
(1896-1985), Sverige
Einar Wallquist (1896-1985), kvinna i höckle. Signerad, daterad -82. Blandteknik, bildmått: 35x25, yttermått inklusive ram: 46x37 cm
Einar Wallquist, svensk bildkonstnär född 1896, död 1985.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 7 februari 2022
kl 18:13:18
6/2 19:57:53
Einar Wallquist
Läs mer om Einar Wallquist