KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 11366427
nr 1136 6427
Einar Forseth
(1892-1988), Sverige
Blandteknik, Einar Forseth (1892-1988), Trädgårdsmotiv, daterad 38, bildmått: 40x60
Einar Forseth, född 1892 i Linköping, död 1988, svensk målare.
Utrop:
800 kr
måndag 16 oktober 2017
kl 18:09:02
Einar Forseth
Läs mer om Einar Forseth