KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14752117
nr 1475 2117
Ebba Hedqvist
(1909-2001), Sverige
Komposition. Signerad. Blandteknik, 13x19 cm, yttermått inklusive ram: 27x32 cm
Ebba Hedqvist, svensk bildkonstnär född 1909, död 2001.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 20 juni 2022
kl 20:30:51
20/6 18:43:33
20 jun
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer