KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik/collage 15728854
nr 1572 8854
Thomas Prytz
(1944-2020), Sverige
Blandteknik/collage, Signerad, blandteknik, "Ett samhälle där var och en gör sitt eget race", duk, yttermått inklusive ram: 50x61 cm
Thomas Prytz, svensk konstnär född 1944, död 2020.
Utrop:
600 kr
Såld:
700 kr
måndag 23 oktober 2023
kl 20:35:31
300 kr
400 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
500 kr
500 kr
500 kr (Budbetjänt)
600 kr