KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 12607531
nr 1260 7531
Charles Portin
(1889-1980), Sverige
Blandteknik, Signerad, daterad 1956, ca 38x53 cm
Karl (Charles) Portin, född 1889, död 1980 i Helsingborg, målare.
Utrop:
700 kr
Såld:
500 kr
måndag 10 juni 2019
kl 18:31:47
450 kr
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
450 kr
450 kr (Budbetjänt)
Charles Portin
Läs mer om Charles Portin