KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 9577161
nr 957 7161
Birger Ljungquist
(1894-1965), Sverige
Blandteknik, Birger Ljungquist (1894-1965), kvinnor, signerad, 21x15
Birger Ljungquist, svensk målare född i Kisa 1894, död i Stockholm 1965.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
300 kr
måndag 27 april 2015
kl 20:07:58
27/4 17:24:06
Birger Ljungquist
Läs mer om Birger Ljungquist