KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 13751017

nr 1375 1017

Aly Ben Salem

(1910-2001), Sverige

Blandteknik, Aly Ben Salem (1910-2001), Sverige. Kvinnor. Signerad. Motivet: 26,5x21 cm

Aly Ben Salem, född 1910 i Tunisien, död 2001, svensk/tunisisk målare.

Utrop:

6.000 kr

Såld:

6.200 kr

måndag 25 januari 2021
kl 18:21:11

  • Klassiska
  • 25 jan

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Aly Ben Salem

Läs mer om Aly Ben Salem