KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14099480
nr 1409 9480
Albert Engström
(1869-1940), Sverige
Blandteknik, Signerad. Bildmått: 20x29 cm, yttermått inklusive ram: 31x39 cm
Albert Engström, svensk målare och tecknare född 1869, död 1940.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 2 augusti 2021
kl 18:12:59
31/7 12:12:08
Albert Engström
Läs mer om Albert Engström