KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Akvatint 12994352

nr 1299 4352

Lena Cronqvist

(f. 1938), Sverige

Dans. Signerad, numrerad 12/45, etsning och akvatint. Motivet: 26x25 cm

Lena Cronqvist, född 1938 i Karlstad, svensk målare, grafiker och tecknare.

Utrop:

2.000 kr

Såld:

3.000 kr

måndag 6 januari 2020
kl 19:24:35

Lena Cronqvist

Läs mer om Lena Cronqvist
Kunglig Dansk (Royal Copenhagen)