KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Akvatint / etsning 12422156

nr 1242 2156

Philip von Schantz

(1928-1998), Sverige

Akvatint / etsning, Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Stilleben med damejeanne. Signerad, daterad -55, numrerad 298/310, löst blad. Motivet: 16,9x20,6 cm. Ffgk

måndag 18 mars 2019
kl 19:41:38

  • Tema
  • 18 mar

Philip von Schantz

Läs mer om Philip von Schantz