KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 6082250
nr 608 2250
Rudolf Carlborg
(1892-1963), Sverige
Akvareller, 3 st, Rudolf Carlborg, 1920-/30-tal, Restauranginteriörer från medborgarplatsen, 35 x 31
Rudolf Carlborg, svensk bildkonstnär född 1892, död 1963.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.900 kr
måndag 2 november 2009
2.800 kr
2.700 kr
Rudolf Carlborg
Läs mer om Rudolf Carlborg